Elektromechanika

Problemy z elektryką w aucie to nie tylko pozbawienie kierowcy udogodnień, takich jak radio czy elektryczne szyby. W niektórych przypadkach mogą także skutecznie unieruchomić samochód. Usterki układu elektrycznego w krótkim czasie mogą zakłócić pracę innych elementów pojazdu, więc jeśli zauważysz problemy z elektryką, koniecznie udaj się do sprawdzonego warsztatu samochodowego. Tego typu usterki może powodować zarówno bezpiecznik, jak i alternator. Podstawą do prawidłowego funkcjonowania auta jest akumulator i pozostałe systemy elektryczne, więc warto o nie zadbać. Warto pamiętać, że prąd w samochodzie jest ważny nie tylko do uruchomienia silnika, ale także do zasilania klimatyzacji, radia czy elektrycznych szyb. Usterki związane z elektryką należy usuwać tak szybko, jak tylko się da.

Podstawowe elementy układu elektrycznego w samochodzie

Najważniejszymi elementami prawidłowej pracy samochodu w zakresie elektryki są: akumulator, rozrusznik i alternator. Akumulator odpowiada za dostarczanie prądu do układu zapłonowego i paliwowego, jeszcze zanim silnik zostanie uruchomiony. Jest to bardzo ważny element pełniący kluczową rolę podczas rozruchu silnika. Kolejnym istotnym układem jest rozrusznik. Pobiera on niewielką ilość prądu z akumulatora, dzięki czemu może wprawić w ruch koło zamachowe powodujące obrót wałka i ruch posuwisto-zwrotny tłoków. Po uruchomieniu silnika to alternator (napędzany z paska osprzętu) odpowiedzialny jest za ładowanie akumulatora i wytwarzanie prądu w celu zasilenia urządzeń elektronicznych w pojeździe. W przypadku, kiedy alternator jest niesprawny, akumulator ulega szybkiemu rozładowaniu i powoduje zgaśnięcie jednostki napędowej.

Elektromechanika

Umów spotkanie !

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  


Jakieś pytania ? Zadzwoń już dziś! 500 432 818


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MB AUTO SERWIS (ul. Otwocka 50, 05-430 Celestynów, Tel +48 500 432 818) oraz kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia wizyty. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu skorzystania z formularza kontaktowego. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzaniu danych. Dane osobowe będą przetwarzane dla potrzeb procesu kontaktowego na podstawie zgody użytkownika.