Mechanika pojazdowa

Oferta MB Auto Serwis obejmuje

 • wymianę rozrządów (silniki benzynowe i diesla),
 • generalne remonty silników,
 • wymianę sprzęgieł,
 • uszczelnienie chłodniczek w pojazdach marki Mercedes-Benz,
 • wymianę i naprawę układów wydechowych,
 • wymianę kompresorów,
 • kompleksową naprawę układów zawieszenia,
 • naprawę zawieszenia pneumatycznego (AIRMATIC),
 • mycie silników,
 • wymianę oleju w manualnych i automatycznych skrzyniach biegów
  z zachowaniem wszelkich procedur serwisowych.

Wymiana rozrządu

W obecnie produkowanych autach, najważniejszym elementem silnika spalinowego jest układ rozrządu. Pozwala on na dopływ mieszanki powietrzno-paliwowej do cylindrów i ma za zadanie usunąć z nich produkty spalania. Jeśli układ rozrządu działa prawidłowo, samochód jest w stanie uzyskać odpowiednie osiągi. W niektórych przypadkach jest jednak konieczna wymiana tego elementu.

Objawy zużycia rozrządu

Objawy wskazujące na to, że łańcuch lub pasek rozrządu jest zużyty, są mniej lub bardziej zauważalne. Przeciętny kierowca może mieć problem, aby wychwycić mikrouszkodzenia paska rozrządu. Często uwagę zwracają dopiero piski pochodzące od napinających się rolek, co świadczy o wytarciu się łożysk. W tym przypadku niezbędna jest natychmiastowa wizyta w serwisie. W trakcie wymiany paska rozrządu montujemy także nowy osprzęt, czyli rolki prowadzące, rolki napinacza i pompę wody. Warto pamiętać, że w przypadku samochodów używanych te zabiegi muszą być koniecznie przeprowadzone. Nasze doświadczenie pozwala nam na idealne naciągnięcie paska rozrządu tak, aby nie było ani za słabe (wytarcie zębów paska), ani za mocne (zbyt głośna praca). Jeśli chodzi o łańcuch, najbardziej zauważalnym objawem jego zużycia jest głośne klekotanie, świadczące o poluzowaniu ogniw. Nigdy nie należy tego lekceważyć, ponieważ dłuższa jazda z uszkodzonym łańcuchem prowadzi do jego zerwania. W trakcie montowania nowego łańcucha wymieniamy także koła zębate i napinacz olejowy.

Silnik

Umów spotkanie !

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Jakieś pytania ? Zadzwoń już dziś! 500 432 818


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MB AUTO SERWIS (ul. Otwocka 50, 05-430 Celestynów, Tel +48 500 432 818) oraz kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia wizyty. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu skorzystania z formularza kontaktowego. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzaniu danych. Dane osobowe będą przetwarzane dla potrzeb procesu kontaktowego na podstawie zgody użytkownika.