Wulkanizacja w Karczewie

W obecnych czasach wulkanizacja to nie tylko proces sieciowania kauczuku, ale także naprawa i bieżnikowanie opon. Założenia tych praktyk są niemal takie same. Wszystkie mają na celu uzyskanie odpowiednich właściwości masy gumowej. Na wulkanizację warto zdecydować się wtedy, jeśli opona zostanie uszkodzona. Gdy uszkodzenie jest niewielkie, jak w przypadku najechania na ostry przedmiot czy źle ułożony kamień, zdecydowanie się na przywrócenie oponie struktury i zniwelowanie rozszczelnienia jest dobrym wyborem. Skuteczność usługi wulkanizacji, jaką przeprowadzamy w Karczewie, zależy od rodzaju i miejsca przerwania opony. W zależności od uszkodzenia, oferujemy wulkanizację na zimno lub na ciepło.

Wulkanizacja na zimno

Wulkanizacja na zimno nazywana jest także wulkanizacją chemiczną. Ten typ wulkanizacji polega na zastosowaniu wypełniacza chemicznego, który umieszcza się na uszkodzeniu, aby uzupełnić przerwę, połączyć i uszczelnić oponę. Metoda na zimno sprawdza się szczególnie w przypadku uszkodzeń punktowych na czole opony, przykładowo jeśli powierzchnia opony zostanie przebita przez ostry kamień lub gwóźdź.

Wulkanizacja na ciepło

Metoda wulkanizacji na ciepło polega na odtworzeniu fragmentu gumy specjalnie przygotowaną mieszanką. Mieszanka zostaje odpowiednio podgrzana, a dzięki właściwym proporcjom składników pozwala na uzyskanie gumy maksymalnie zbliżonej właściwościami do gumy bazowej. Nasi mechanicy, którzy zajmują się wulkanizacją w Karczewie posiadają duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu procesu. Uwzględniają miejsce uszkodzenia (bark, bok, czoło), elastyczność mieszanki bazowej, oraz oczywiście jej stan i zużycie. Wulkanizacja na ciepło w dużej mierze przypomina tworzenie opony od podstaw, dzięki czemu parametry gumy są zbliżone do tych, które oferują nowe modele.

Wulkanizacja opon

Umów spotkanie !

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Jakieś pytania ? Zadzwoń już dziś! 500 432 818


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MB AUTO SERWIS (ul. Otwocka 50, 05-430 Celestynów, Tel +48 500 432 818) oraz kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia wizyty. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu skorzystania z formularza kontaktowego. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzaniu danych. Dane osobowe będą przetwarzane dla potrzeb procesu kontaktowego na podstawie zgody użytkownika.