Wymiana rozrządu

W obecnie produkowanych autach najważniejszym elementem silnika spalinowego jest układ rozrządu. Pozwala on na dopływ mieszanki powietrzno-paliwowej do cylindrów i ma za zadanie usunąć z nich produkty spalania. Jeśli układ rozrządu działa prawidłowo, samochód jest w stanie uzyskać odpowiednie osiągi. W niektórych przypadkach jest jednak konieczna wymiana tego elementu. Warto zwracać uwagę na niepokojące objawy i w odpowiednim czasie udać się do serwisu. Bagatelizowanie problemu może wiązać się z ogromnymi kosztami.

Objawy zużycia rozrządu

Objawy wskazujące na to, że łańcuch lub pasek rozrządu jest zużyty, są mniej lub bardziej zauważalne. Kierowca może rozpoznać niepokojące sygnały takie jak grzechotanie oraz szuranie silnika przy pierwszym uruchomieniu. W tym przypadku niezbędna jest natychmiastowa wizyta w serwisie.
W trakcie wymiany paska rozrządu montujemy także nowy osprzęt, czyli rolki prowadzące, rolki napinacza i pompę wody. Warto pamiętać, że w przypadku samochodów używanych te zabiegi muszą być koniecznie przeprowadzone. Nasze doświadczenie pozwala nam na idealne naciągnięcie paska rozrządu tak, aby nie było ani za słabe (wytarcie zębów paska), ani za mocne (zbyt głośna praca). Jeśli chodzi o łańcuch, najbardziej zauważalnym objawem jego zużycia jest głośne klekotanie, świadczące o poluzowaniu ogniw. Nigdy nie należy tego lekceważyć, ponieważ dłuższa jazda z uszkodzonym łańcuchem prowadzi do jego zerwania. W trakcie montowania nowego łańcucha wymieniamy także koła zębate i napinacz olejowy.

Dlaczego warto postawić na wymianę rozrządu w naszym warsztacie?

Wymiana rozrządu w naszym warsztacie to gwarancja wysokiej jakości wykonanej usługi. Stosujemy nowoczesne oprogramowanie, które pozwala na zdiagnozowanie usterki bez konieczności demontażu ważnych podzespołów. Jeśli okaże się, że w danym przypadku niezbędna jest wymiana całego rozrządu, stosujemy oryginalne elementy zamienne. Przeprowadzamy prace z najwyższą możliwą precyzją. Uważamy, by nie uszkodzić ważnych podzespołów w pojeździe, a także upewniamy się, że kolejne części zostały ze sobą stabilnie połączone.

Wymieniamy rozrząd w samochodach marki BMW i Mercedes. Jesteśmy autoryzowanym serwisem pojazdów tych dwóch firm. Dzięki temu dysponujemy dostępem do oryginalnych elementów, a nasi pracownicy doskonale znają konstrukcję różnych samochodów obu marek. U nas możesz mieć pewność, że Twój pojazd zostanie przywrócony do pełnej sprawności w należyty sposób.

Stawiamy również na sprawny kontakt. Wskazujemy przybliżony termin realizacji usługi już w trakcie wstępnej rozmowy. W razie jakichkolwiek zmian od razu kontaktujemy się z właścicielem auta. Informujemy go również o przewidywanych kosztach związanych z usługą. Jasna komunikacja wpływa bowiem bezpośrednio na jakość współpracy.

Zachęcamy do skorzystania z usługi wymiany rozrządu w BMW i Mercedesie. Zadbamy o to, by nowy egzemplarz pełnił swoją funkcję przez nawet kilka kolejnych lat. Wspólnie ustalimy termin realizacji zlecenia. Wskażemy również termin naprawy jeszcze przed jej wykonaniem, by przygotować Cię na konkretny wydatek.

W razie pytań nasi specjaliści służą pomocą.