Geometria zawieszenia Mercedes-Benz

Geometria zawieszenia jest kluczowa do zachowania odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wpływa ona również bezpośrednio na żywotność opon. Niewłaściwie ustawiona geometria może powodować szybsze zużywanie się ogumienia na konkretnej osi, a co za tym idzie – częstszą wymianę całego kompletu.

Geometria zawieszenia polega na sprawdzeniu i skorygowaniu wielu parametrów związanych z kołami oraz sworzniem zwrotnicy. Mowa tu o:

  • zbieżności kół – to położenie kół przednich i tylnych względem siebie,
  • kącie wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy – to kąt pomiędzy prostą pionową koła a osią sworznia zwrotnicy,
  • kąt pochylenia kół – to kąt płaszczyzny w stosunku do pionu koła,
  • kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy – to kąt między prostą pionową koła a sworzniem zwrotnicy.

Ustawiamy geometrię zawieszenia Mercedes-Benz z wykorzystaniem programów komputerowych. Pozwalają one na precyzyjne uzyskanie konkretnych parametrów – z dokładnością do nawet 0,001 stopnia dla każdego kąta. Dzięki stosowanym przez nas urządzeniom możliwe jest wykrycie nawet najdrobniejszych odchyleń od przyjętych norm. Prace wykonywane w naszym serwisie umożliwiają więc skorygowanie niewłaściwych kątów i zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy.

Geometria zawieszenia Mercedes-Benz jest świetnym wyborem niezależnie od modelu posiadanego samochodu. Prowadzimy autoryzowany serwis tej marki, dzięki czemu doskonale znamy charakterystykę każdego auta. Mechanika pojazdowa BMW i Mercedes-Benz realizowana przez naszą firmę to gwarancja oryginalnych części i profesjonalnego wsparcia specjalistów.

Zapraszamy do współpracy.