Geometria zawieszenia BMW

Geometria zawieszenia BMW dotyczy różnych parametrów związanych z kołami i podzespołami znajdującymi się w dolnej części konstrukcji samochodu. Mają one bezpośredni wpływ na żywotność ważnych elementów auta. Jeśli geometria jest ustawiona niewłaściwie, podczas kierowania samochodem mogą pojawić się problemy ze sterownością i przyczepnością kół.

W naszym warsztacie zajmujemy się ustawianiem takich parametrów zawieszenia, jak:

  • kąt pochylenia kół – to kąt nachylenia płaszczyzny w stosunku do pionu koła. Może być on ujemny lub dodatni. Odpowiednie ustawienie tego parametru pomaga zapobiec odkształceniom opony i zwiększyć przyczepność w trakcie hamowania lub pokonywania zakrętów,
  • zbieżność kół – to położenie wszystkich kół względem siebie. Zaburzona zbieżność może powodować szybsze i nierównomierne zużywanie się ogumienia,
  • kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy – to kąt pomiędzy prostą pionową koła a sworzniem zwrotnicy,
  • kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy – to kąt pomiędzy prostą pionową koła a osią sworznia zwrotnicy. Wartość ta wpływa na stabilizację kół podczas jazdy i utrzymanie odpowiedniego kierunku.

Geometria zawieszenia Mercedes-Benz i BMW jest wykonywana z zastosowaniem nowoczesnych programów komputerowych. Pozwalają one na uzyskanie idealnych wartości, których nie da się ustawić w sposób manualny, bez wsparcia współczesnych systemów.

Zapraszamy do współpracy właścicieli samochodów marki BMW z Karczewa i okolic. Ustawimy dla Ciebie idealną geometrię kół, co zapewni większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zadbamy też o to, by zachować jak najdłuższą możliwą żywotność opon.