Serwis klimatyzacji w Otwocku

Serwis klimatyzacji w samochodzie znacznie różni się od zwykłej kontroli układu. Jeśli klimatyzacja nie wykazuje objawów usterek, nie ma potrzeby wymiany czynnika roboczego, a układ wymaga jedynie okresowej wymiany filtra kabinowego i odgrzybiania. Jeśli jednak układ klimatyzacji nie działa jak trzeba, niezbędna jest wymiana czynnika i innych elementów (poza filtrem kabinowym). Przed przystąpieniem do naprawy wykonujemy test automatyki pokładowej. Ten etap przeprowadzamy głównie w samochodach z automatyczną klimatyzacją, którą posiada większość nowych modeli, szczególnie marek premium. Podczas podłączenia testera do gniazda diagnostycznego, jesteśmy w stanie odczytać błędy sterownika klimatyzacji, który zapisuje informacje o różnego typu anomaliach, na przykład o spadku ciśnienia.

Wymiana czynnika roboczego w klimatyzacji

W ciągu roku z klimatyzacji ulatnia się około 10 procent czynnika roboczego. Podczas testów sprawdzamy, czy czynnik ulatnia się naturalnie, czy może zbyt szybko. W przypadku, jeśli czynnika roboczego jest zbyt mało, oznacza to, że w układzie wystąpiła nieszczelność. Poziom czynnika sprawdzamy przy pomocy maszyny serwisującej, która zasysa czynnik i tworzy w układzie klimatyzacji próżnię. Jako autoryzowany serwis przykładamy szczególną wagę do zachowania odpowiedniego czasu tworzenia próżni. Musi on być jak najdłuższy, nie krótszy niż 30 minut. Wtedy dopiero uzyskujemy pewność, że układ klimatyzacji jest suchy. Po sprawdzeniu szczelności układu napełniamy go nowym czynnikiem roboczym z dodatkiem oleju do smarowania kompresora (odpowiednim dla danego układu).

Serwis klimatyzacji

Umów spotkanie !

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Jakieś pytania ? Zadzwoń już dziś! 500 432 818


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MB AUTO SERWIS (ul. Otwocka 50, 05-430 Celestynów, Tel +48 500 432 818) oraz kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia wizyty. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu skorzystania z formularza kontaktowego. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzaniu danych. Dane osobowe będą przetwarzane dla potrzeb procesu kontaktowego na podstawie zgody użytkownika.