Diagnostyka pojazdów

Diagnostyka samochodu to usługa, która jest przydatna nie tylko w przypadku auta już posiadanego. Warto ją wykonać także przed zakupem pojazdu używanego. Najlepszym sposobem na utrzymanie samochodu w dobrym stanie jest wykonywanie diagnostyki co roku. Pozwala to na wczesne wykrycie usterek, a nawet zapobiegnięcie im. Wizyty kontrolne warto przeprowadzać po każdej kolizji, w tym także po najechaniu na wysoki krawężnik itp. Diagnostyka jest podstawą każdej naprawy, ponieważ pozwala dokładnie ustalić przyczynę usterki.

Kiedy zlecić diagnostykę samochodu?

Jest kilka sygnałów, które wskazują na potrzebę wykonania diagnostyki samochodowej. Są to między innymi:

  • utrata mocy w trakcie jazdy,
  • problemy z uruchomieniem pojazdu,
  • większe spalanie,
  • zapalenie się kontrolek na desce rozdzielczej.

W przypadku zauważenia tych sygnałów, należy wybrać się do warsztatu, gdzie mechanicy dokładnie zdiagnozują stan pojazdu.

Rodzaje diagnostyki pojazdu

Diagnostyka komputerowa

We współczesnych samochodach producenci wyposażają je w komputery pokładowe, które posiadają wbudowane układy diagnostyczne. Podczas wizyty w warsztacie mechanik podłącza do komputera pokładowego tester z odpowiednim oprogramowaniem, który pozwala na wyszukanie kodów błędu i zasięgnięcie informacji na temat przekroczenia dopuszczalnych parametrów pracy danego podzespołu. Tego typu diagnostykę można wykonać także podczas jazdy. Diagnostyka komputerowa umożliwia porównanie bieżących parametrów pracy auta z tymi określonymi przez producenta. Zaletą tego typu usługi jest szybka informacja zwrotna, która niweluje konieczność niepotrzebnego rozbierania konkretnych elementów pojazdu. Diagnostyka komputerowa pozwala sprawdzić stan systemu ABS, silnika, poduszek powietrznych i wiele innych układów. Podczas jazdy mechanik sprawdza także czas wtrysków, temperaturę oraz pracę przepływomierza.

Diagnostyka zawieszenia

Konieczność diagnostyki zawieszenia występuje wtedy, gdy zaobserwujesz nierównomierne zużycie opon, stukanie w kołach czy nieprawidłową reakcję kół na ruchy kierownicy. W tego typu przypadkach odwiedzenie warsztatu to kwestia Twojego bezpieczeństwa podczas jazdy i nie należy z nim zwlekać. Warto wiedzieć, że to geometria zawieszenia (odnosząca się do parametrów określających ruch i położenie koła) wpływa na kierowalność i stabilność pojazdu. Podczas diagnostyki zawieszenia, przy pomocy detektora luzów, określamy luzy w zawieszeniu, natomiast przy zastosowaniu drgań wymuszonych oceniamy sprawność amortyzatorów. Poza diagnostyką zawieszenia i diagnostyką komputerową oferujemy także diagnozowanie układu kierowniczego i hamulcowego.

Diagnostyka

Umów spotkanie !

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Jakieś pytania ? Zadzwoń już dziś! 500 432 818


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez MB AUTO SERWIS (ul. Otwocka 50, 05-430 Celestynów, Tel +48 500 432 818) oraz kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia wizyty. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu skorzystania z formularza kontaktowego. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzaniu danych. Dane osobowe będą przetwarzane dla potrzeb procesu kontaktowego na podstawie zgody użytkownika.